BionicWheelBot – робот-павук від компанії Festo

Одним з останніх створінь компанії Festo є робот-павук, який отримав назву BionicWheelBot, який здатний за допомогою своїх восьми ніг пересуватися по будь-якій поверхні. Але якщо робот ступить на рівну і гладку поверхню, він може трансформуватися в колесо і покотитися по цій поверхні з досить великою швидкістю.

Прототипом робота BionicWheelBot є павук виду Cebrennus rechenbergi, який здатний переміщатися, як колесо, уникаючи хижака або іншої небезпеки. З функціональної точки зору здатність трансформуватися в колесо дозволяє роботу BionicWheelBot пересуватися по поверхнях різного характеру з максимально можливою ефективністю.

Ймовірно, роботу BionicWheelBot, як і іншим роботам компанії Festo, судилося залишитися в вигляді єдиного екземпляра, який буде демонструватися на виставці в головному офісі цієї компанії. Проте, нічого не заважає іншим фахівцям в області робототехніки скористатися цією ідеєю і спроектувати власних роботів-трансформерів, здатних перетворюватися в колесо і перекочуватися по рівній поверхні.