BionicFlyingFox – новий літаючий робот від компанії Festo

Festo – німецька компанія, що працює в галузі промислової автоматизації. Щороку ця компанія вкладає певну кількість часу і коштів в справу розробки біологічно подібних роботів, які мають привабливий вигляд і широку функціональність. Всі ці роботи-метелики, мурахи, птиці, павуки, бабки і т.п., виглядають виключно дорогими іграшками, тим не менш, вони є яскравою демонстрацією всіх найостанніших сучасних технологій, що використовуються компанією Festo при створенні промислових роботів і інших засобів автоматизації.

Одним з останніх творінь фахівців компанії Festo є літаючий робот BionicFlyingFox, прототипом для якого стала летюча лисиця, найбільша з сімейства кажанів. Робот BionicFlyingFox, зі слів представників компанії, є “надлегким літаючим об’єктом з інтелектуальної кінематикою”. Довжина робота становить 87 сантиметрів, розмах крил – 228 сантиметрів, а вага – всього 580 грам.

Мембрана, з якої зроблені крила робота BionicFlyingFox, є дуже тонкою, легкої, але досить міцною. Вона складається з двох шарів повітронепроникної плівки, яку покривають з двох сторін шари з плетеної тканини. Всі ці шари з’єднані між собою за допомогою термічного зварювання приблизно в 45 тисячах точок. Через високу еластичності матеріалу він не мнеться навіть коли крила робота знаходяться в складеному стані, а наявність плетених тканини з сотовидною структурою запобігає появі навіть мікроскопічних тріщин. Робот BionicFlyingFox залишиться здатний літати навіть коли матеріал його крил буде незначно пошкоджений.