BionicANT – фантастичний робот-мураха від компанії Festo

В голові у робота-мурахи BionicANT знаходиться стереоскопічна система бачення з двох камер. А антени на голові робота є контактами, через які проводиться підзарядка внутрішніх акумуляторних батарей робота. У рух робот приводиться двадцятьма компактними пьезо-керамічними електричними приводами, які забезпечують швидке і ефективне переміщення, витрачаючи на це лише невелику кількість енергії.

Оптичний датчик, подібний датчику, використовуваному в комп’ютерних мишах, дозволяє роботам-мурашкам переміщатися, орієнтуючись на нанесені на підлогу маркери, видимі в інфрачервоному світлі. Крім цього, роботи можуть орієнтуватися в просторі, аналізуючи дані з камер, і виявляючи орієнтири.

Велика частина елементів і вузлів конструкції роботів BionicANT, розмір якого складає 13.5 сантиметрів, а вага – всього 105 грам, була виготовлена ​​за допомогою тривимірного лазерного принтера. За допомогою такого принтера виготовлені і елементи електронних схем на поверхні тіла і кінцівок роботів. До речі, ці схеми є функціональними і виконують не тільки роль декоративних елементів.